Szeretem a papirt

A papír szereti a fákat

A papírgyártás a fenntartható erdőgazdálkodásra épül, és maga az iparág is aktívan támogatja azt. A felelősen kezelt erdők nemcsak az iparnak, hanem az egész társadalomnak előnyösek: hozzájárulnak életminőségünkhöz, támogatják a biodiverzitást, és kulcsszerepet játszanak az ökoszisztéma fenntartásában is. Jó hír, hogy az európai erdők – ahonnan a kontinens papírgyárai a farost több mint 90%-át szerzik be – folyamatosan gyarapodnak. A FAO (az ENSZ Erdészeti és Mezőgazdasági Szervezete) adatai szerint 2005 és 2020 között több mint 58 390 négyzetkilométerrel nőtt az európai erdők területe – ez napi szinten 1500 futballpályának felel meg. Ez a gyarapodás nagyobb, mint Svájc teljes területe. Ráadásul az elmúlt 30 év során az európai erdők kiterjedése 9%-kal nőtt, ami még több fát, tisztább levegőt és stabilabb környezetet jelent mindannyiunk számára.

Tény: A papírgyártáshoz felelős erdőgazdálkodásból származó faanyagot használnak, amiket kifejezetten erre a célra ültettek.

Ezzel megdőlt a mítosz: A papírhasználók a felelősek több, mint 15 millió fa kipusztításáért.